T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

KIRSAL DEZAVANTAJLI ALANLAR KALKINMA PROJESİ 2023 YILI 1. HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Yayın Tarihi : 16.01.2023

Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi 2023 yılı 1. Hibe Programı kapsamında “Çilek Bahçesi Kurulumu” ve “Ceviz Bahçesi Kurulumu” için müracaatlar başlamıştır.

Bu çağrı programından Bahçe, Düziçi, Hasanbeyli, Kadirli, Merkez ve Sumbas EKK’sinde yer alan çiftçilerimiz yararlanabilecektir.

Başvurular 23 Ocak-03 Şubat 2023 tarihleri arasında alınacaktır. Başvurular Bahçe, Düziçi, Hasanbeyli, Kadirli ve Sumbas İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne (Merkez İlçe başvuruları) yapılacaktır.

Hibe desteği başvurularında %70 oranında (KDV hariç) destekleme yapılacaktır. Hibe çağrısı kapsamında satın alınacak mal/malzemelerin KDV'si başvuru sahibi tarafından ödenecektir.

Bu çağrı ile gelir düzeyi düşük, küçük ve parçalı tarım alanlarında üretim yapan çiftçilerimizin desteklenerek gelir düzeylerinin artırılması ve yaşam kalitelerinin iyileştirilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca proje alanında çilek ve ceviz yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır.

KDAKP Ceviz Bahçesi Kurulumu ve Çilek Bahçesi Kurulumu Hibe Programının proje sahasındaki tüm çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyoruz.

Çilek Bahçesi Kurulumu-İlan