T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Yoksul ve Çok Yoksul Dezavantajlı Grupların Desteklenmesi için müracaatlar başlamıştır.

Yayın Tarihi : 2.03.2023

Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi 2023 yılı Hibe Programı kapsamında "Yoksul ve Çok Yoksul Dezavantajlı Grupların Desteklenmesi" için müracaatlar başlamıştır.

Bu hibe ile ev dışı alanda (tarım ve hayvancılık alanlarında) iş gücünü azaltmayı ve meslek edindirmeyi hedefleyen teknolojiler kapsamında destekten yararlanacak olan kişilere budama ekipmanı ve sırt pülverizatörü verilecektir. Ev içi alanda kırsalda yaşayan kadınlara yönelik iş gücünü azaltmayı hedefleyen teknolojiler kapsamında destekten yararlanacak olan kişilere hamur yoğurma makinesi ve salça makinesi verilecektir. Hibe desteği oranı %100'dür.

Bu çağrı programından Bahçe, Düziçi, Hasanbeyli, Kadirli, Merkez ve Sumbas EKK'sinde yer alan yoksul ve çok yoksul haneler yararlanabilecektir.

Başvurular, 13 - 24 Mart 2023 tarihleri arasında Bahçe, Düziçi, Hasanbeyli, Kadirli ve Sumbas İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne (Merkez İlçe başvuruları) yapılacaktır.

Bu çağrı ile kırsal ve dağlık bölgelerde yaşayan çok yoksul ve yoksul dezavantajlı gruplar için uzun dönemde kırsal yoksulluğun azaltılması ve refah seviyesinin artırılması amaçlanmaktadır.

Hibe Programının proje sahasındaki tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.