T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

OSMANİYEDE NARANCİYE HASADI BAŞLADI

Yayın Tarihi : 27.09.2023

​İl Müdürü Erdem Kolabaş, Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz ile birlikte Osmaniye Merkez Sakızgediği köyünde narenciye hasadına katıldı.

Sakızgediği köyünde 500 dekar alanda narenciye yetiştiriciliği yapan Bekir Bozkurt ve Talip Ateş’in narenciye bahçesinde hasat programı yapıldı.
Programa Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Kolabaş, Bitkisel Üretim Şube Müdürü Mehmet Poyrazoğlu, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Hayri Uyduran, teknik personel katıldı.
Çiftçi Bekir Bozkurt 500 dekar alanda üretim yaptıklarını bu yıl mandalinada 3.500 Ton limonda 150 ton rekolte beklediklerini belirttiler. Üretilen Ürünleri yurt dışına pazarladıklarını başta Rusya olmak üzere Azerbaycan, Gürcistan, Irak gibi ülkelere ihracat yaptıklarını ürünlerinin natürel olarak işlenmeden pazarladıklarını, İşletmesinde 20 kişi daimi, 200 kişi mevsimlik olmak üzere 220 kişiye istihdam sağladıklarını, Bahçenin kurulumunda Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bireysel sulama desteğinden ve fidan desteğinden yararlandıklarını ve Destekleri için Bakanlığa Teşekkürlerini ilettiler.
Vali Yılmaz ve İl Müdürü Kolabaş kaliteli üretim yapan çiftçi Bekir Bozkurt ve Talip Ateş’i emeklerinden dolayı tebrik ettiler ve bereketli bir sezon dilediler, bahçede çalışan tarım işçilerine de kolaylıklar dilediler.,