T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BAHÇE İLÇEMİZDE SÜRÜ YÖNETİMİ KURSU BAŞLADI

Yayın Tarihi : 5.2.2020

Bahçe İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bahçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile keçi, koyun yetiştiricilerine yönelik "Sürü Yönetimi Kursu" açıldı.

Bahçe İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen Sürü Yönetimi Kurs açılışına; İlçe Tarım ve Orman  Müdürü Ahmet Refik MÜFTÜOĞLU, Osmaniye Damızlık Keçi Koyun Yetiştiricileri Birliği temsilcisi Mehmet DOKGÖZ, kurs öğretmenleri olarak ise Bahçe İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekimler Abdi YILMAZ, Mehmet ACAR ve Bekir TOKÇELİK ile  kursiyerler katıldı.

Kurs açılışında konuşan Bahçe İlçe Tarım Müdürü Ahmet Refik MÜFTÜOĞLU;  İlçe Tarım  ve Orman Müdürlüğü, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile   3 – 24 Şubat 2020 tarihleri arasında devam edecek olan 128 saatlik Sürü Yönetimi Kursunu başlatıyoruz.

Kursumuz, İlçe Müdürlüğümüzde görevli Veteriner Hekimlerimiz Abdi Yılmaz Bekir Tokçelik ve Mehmet Acar tarafından verilecektir.  Sürü Yönetimi Kursuna 25 adet keçi koyun yetiştiricimiz katılmaktadır. Bakanlığımızca her yıl yayınlanan hayvancılık destekleme tebliği kapsamında destekleme şartlarını yerine getiren keçi, koyun yetiştiricilerine 5000 TL ( Beş Bin Türk lirası) Sürü Yöneticisi (Çoban) İstihdam Desteği verilmekte ve çoban desteğinden faydalanmak için ise bu kursa katılmak gerekmektedir.

Sürü Yönetimi Kursumuzun İlçemiz ve tüm kursiyerlerimize hayırlı olmasını dilerim." dedi.