T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BAHÇE İLÇESİNDE MEYVE AĞAÇLARINDA BUDAMA KURSU DÜZENLENDİ

Yayın Tarihi : 10.3.2020

Bahçe İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bahçe İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile “Meyve Ağaçlarında Budama Kursu” düzenledi.

Budama Kursu, 2–9 Mart 2020 tarihleri arasında 20 kursiyerin katılımıyla düzenlendi. Kurs kapsamında eğitimler, Bahçe İlçe Müdürlüğümüz de görevli Ziraat Mühendisi Hüseyin Selçuk ve Ziraat Teknikeri Murat Yüksel tarafından verildi. Kursun teorik eğitimleri İlçe Müdürlüğümüz toplantı salonunda, uygulamalı eğitimleri ise ilçede bulunan kiraz, şeftali, erik, armut, ceviz, telli sistem bağ ve zeytin bahçelerinde verildi.

Bahçe İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Refik Müftüoğlu: “Bahçe ilçemizde son yıllarda giderek artan meyve yetiştiriciliğinde özen gösterilmesi gereken konuların başında budama gelmektedir. Budama, meyve ağaçlarımızın sağlığı, verimi ve meyve kalitesini doğrudan etkilemektedir. Bu amaçla faydasına çok inandığımız, ilçemiz merkez ve köylerimizde uygulamalı olarak gerçekleştirilen meyve ağaçlarında budama kursumuzun çiftçilerine hayırlı olmasını dilerim.” Dedi.