T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

DÜZİÇİ İLÇEMİZDE SÜT SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİYLE TOPLANTI YAPILDI

Yayın Tarihi : 2.4.2020
Düziçi ilçemizde faaliyet gösteren süt toplayan ve topladıkları sütü kendi işletmelerinde işleyen 5 adet firmanın yetkilileri ile İlçe Müdürlüğümüz toplantı salonunda bilgi alışverişinde bulunulmuştur.
Toplantıya Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürü V. Recep Bulut, Hayvan Sağlığı Şube Müdürü V. Murat Ulusoy ve Düziçi İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Soner Çerçi, ilgili personeller ve çiftçiler katılmıştır.
Toplantıda İl Müdürümüz Recep Bulut; "Dünya ve ülkemizin Koronavirüs salgınıyla mücadele ederken üretimin devamlılığının son derece önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Hayati bir ürün olan sütün üretimine ve işlenmesine devam edilmelidir. Bu konuda herkes üzerine düşen görevi yerine getirmelidir. Bakanlığımızın hayvansal üretime olan desteği tüm alt branşlarda devam etmektedir. Hayvansal üretimi koruma adına, yem bitkileri üretim desteğimiz önemli bir destek noktası oluşturmaktadır. Hayvan hastalıkları ile mücadelemize zorluklara rağmen devam edilmektedir. Halkımızın, çiftçilerimizin mecbur olmadıkça evlerinden çıkmamaları, alınan tedbirlere riayet etmeleri hususlarında uyarıda bulunmak istiyorum." Dedi.