T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TARIMA DAİR HER ŞEY "TARIM ORMAN AKADEMİ"DE

Yayın Tarihi : 8.5.2020

ÇİFTÇİ, ÜRETİCİ 7/24 İSTEDİĞİ BİLGİYE ULAŞABİLECEK

Bakanlığımız çiftçi, üretici ve orman köylüsü için sürdürdüğü tarımsal eğitim ve yayın çalışmalarına gelişen virüs salgını beraberinde yeni bir format ekledi.

Uzaktan eğitim felsefesiyle kurgulanan "Tarım Orman Akademi" portalı, çiftçi ve üreticiye ihtiyaç duyduğu konulardaki bilgiyi, internet üzerinden yayınlanacak ders ve eğitim videolarıyla vermeyi amaçlıyor. Güncel, sürdürülebilir bilgi ve birikime hizmet eden "Tarım Orman Akademi"de çiftçi, aradığı bilgiye istediği an, hızlı bir şekilde ulaşabilecek.

Tarım portalı "akademi.tarimorman.gov.tr ve www.tarimtv.gov.tr" adreslerinden hizmet verecek.

Tarım Orman Akademisi Lansmanı, Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli tarafından, 7 bölgeden, 81 ili temsilen 17 çiftçimizin katılımıyla telekonferansla gerçekleştirilen toplantıda yapıldı.

Bütün dünyanın mücadele ettiği salgının gelecekte de olabilme ihtimali, uzaktan eğitimin bir lüks değil, mecburiyet haline geldiğini gösterirken, Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı, geliştirilerek hizmete sunulan uzaktan eğitim modeliyle bilgiye zamandan ve mekândan bağımsız ulaşımın önünü açıyor.