T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

OSMANİYE ZİRAAT ODASI'NDAN YANGINDA ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERE DESTEK

Yayın Tarihi : 23.9.2021

Osmaniye Ziraat Odası'nın orman yangınlarında zarar gören çiftçiler için tahsis ettiği bütçenin İl Müdürlüğümüz işbirliği ile dağıtılmasına yönelik protokol hazırladı. Protokol için Sayın Valimiz Dr. Erdinç YILMAZ, Osmaniye Ziraat Odasını ziyaret etti. Tarım ve Orman İl Müdürümü Recep BULUT, Ziraat Odası Başkanı Bahadır Sezgin ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan Valimiz YILMAZ, ziyaretinin devamında Oda Başkanı Bahadır Sezgin'den bilgi aldı.

        Ziraat Odası Başkanı Bahadır Sezgin öncelikle Valimiz Dr. Erdinç YILMAZ'a ziyareti nedeniyle teşekkür ederek, Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından ülke genelinde yangınlardan zarar gören çiftçilerin yaralarını sarmak ve yanan alanların ağaçlandırılması için başlatılan yardım kampanyası sonucunda toplanan bağıştan, Osmaniye'de yangın zarar gören çiftçilerimizin mağduriyetlerini gidermek amacıyla 22.480,66 TL ayrılan yardımı, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü vasıtasıyla çiftçilerimize teslim edeceklerini ifade etti. Başkan Sezgin, kampanyada toplanan bağışın, Türkiye genelinde yangından zarar gören illerde, zarar gören alanların büyüklüğü ve zarar gören çiftçi sayısı ile oranlanarak paylaştırıldığını da sözlerine ekledi.

        Valimiz Dr. Erdinç YILMAZ, Ziraat Odasını ziyaret etmekten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, "Yaşanan felaketin zararlarının giderilmesine destek olduğunuz ve Yönetim vatandaşlarımızın derdine ortak olma anlamında bu hayırlı işinizden dolayı başta Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Kurulu olmak üzere sizleri tebrik ediyorum. "dedi.

İl Müdürümüz Recep BULUT yaptığı konuşmada "Türkiye Ziraat Odalar Birliğine, Osmaniye Ziraat Odasına, Sayın Valimize teşekkürlerim arz ederim. Yangından zarar gören çiftçilerimizin yaralarını sarmaya devam edeceğiz. "dedi.