T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

KADİRLİ İLÇESİ ÇOK PAYDAŞLI PLATFORM TOPLANTISI YAPILDI

Yayın Tarihi : 9.09.2022

Osmaniye ili Kadirli İlçesinde Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi Kadirli İlçesi Çok Paydaşlı Platform Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Kadirli Belediye Başkan Yardımcısı Hakan SEMERCİOĞLU, Kadirli Ziraat Odası Başkanı Hanifi İSPİR, Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa İLMEÇ, Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Mustafa ÖREL, Kadirli İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Nuray PARMAKSIZ, Sumbas İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Ramazan NERGİZ, Şube Müdürleri Hayri UYDURAN ve Murat ULUSOY, Köy Muhtarlarımız, İl ve İlçe Müdürlüğümüzde görevli teknik personeller ve çiftçilerimiz katılmıştır.
İl Müdürümüz Mustafa İLMEÇ; “Projeden ilçemizde 600 rakım ve üzeri olan 5 köyümüz (Kösepınarı, Değirmendere, Yoğunoluk, Koçlu, Tahta ) yararlanacaktır. Bugün bu toplantıda görüşülen konular ışığında bir Stratejik Yatırım Planı hazırlanacaktır. Yatırım planı çerçevesinde önümüzdeki yıllarda hibe çağrılarına çıkacağız ve çiftçilerimizin gelir düzeyinin arttırılmasına katkı sunacak projeleri destekleyeceğiz.
Projeyle dar gelirli ve alternatif gelir imkânı olmayan çiftçilerimiz desteklenecektir. Proje sayesinde üretimden pazarlamaya kadar bir değer zinciri oluşturulacak, kümelenme yaklaşımı benimsenecektir. Projeyle küçük üreticilerimiz, çiftçi örgütlerimiz, küçük ve orta ölçekli işletmelerimizin kalkındırılması sağlanacaktır. Tarımsal altyapı ve kamu yatırımlarıyla bu köylerimiz kırsalda cazibe merkezleri haline dönüştürülecektir. Projenin ilçemiz çiftçilerine hayırlı olmasını diliyorum.”