T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Bahçe İlçesi Üstü Kapalı Köylü Pazar Yeri’nin İşbirliği Anlaşması İmzalandı

Yayın Tarihi : 14.09.2022

Bahçe İlçesi Üstü Kapalı Köylü Pazar Yeri’nin İşbirliği Anlaşması Vali Dr. Erdinç Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa İlmeç ve Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz arasında imzalandı
Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında yapılacak olan Bahçe İlçesi Üstü Kapalı Köylü Pazar Yeri’nin İşbirliği Anlaşması Vali Dr. Erdinç Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa İlmeç ve Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz arasında imzalandı. Valilik Makamında düzenlenen imza töreninde Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail Kaya ile AK Parti İl Başkanı Seydi Gülsoy da yer aldı.
Tarım ve Orman Müdürü Mustafa İlmeç, modern üstü kapalı pazar yerlerinin, bireysel hijyen imkânı sağlaması, kontrollü sıkı denetim yapılabilmesi, ambiyansı, gıda hijyen ve güvenliği, çevre kirliliğinin önlenmesi, otopark ihtiyacının giderilmesi gibi sorunları ortadan kaldırması açısından önemli olduğunu ifade ederek, Bahçe İlçesi Üstü Kapalı Köylü Pazar Yeri’nin toplam pazar alanının 2.040 m², toplam dükkân alanı 30 m², zabıta bürosu 15 m², çöp toplama alanı 8 m², WC 21 m² ve otopark 510 m² olarak planlandığını kaydetti.
Proje hakkında bilgi veren Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz ise Bahçe İlçesi Üstü Kapalı Köylü Pazar Yeri’nin Bahçe ilçesi Karşıyaka mahallesinde 5.029 m² alan üzerine kurulacağını ve 2.040 m² kapalı alana sahip olduğunu ifade ederek, Bahçe İlçesi’ne şimdiden hayırlı olmasını diledi.
Verilen bilgilerin ardından Bahçe İlçesi Üstü Kapalı Köylü Pazar Yeri’nin İşbirliği Anlaşması Vali Dr. Erdinç Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa İlmeç ve Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz arasında imzalandı. Vali Dr. Erdinç Yılmaz, projenin güzel bir proje olduğunu ifade ederek Bahçe İlçemize hayırlı olmasını diledi. Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail Kaya ile AK Parti İl Başkanı Seydi Gülsoy da projenin hayırlı olmasını temenni ettiler.